Dlaczego elektroniczne sporty są aż tak popularne?

E-sport w dzisiejszych czasach to coś, co przerosło nawet najśmielsze oczekiwania wszystkich specjalistów. W końcu wiele osób przewidywało, że na grach będzie można zarabiać, jednakże aż taka sława i zarobki na czymś, co jeszcze 20 lat temu wydawało się głupią zabawą, to coś, co sprawiło, że wiele osób dziś nie może w to uwierzyć. Ale dlaczego e-sporty (i obstawianie zakładów na e-sport) stały się aż tak popularne?

Dlaczego elektroniczne sporty są aż tak popularne?

Zawody e-sportowe to dzisiaj ogromny spektakl

Wystarczy spojrzeć na imprezę otwarcia w krajach azjatyckich, gdzie cieszy się on jeszcze większą popularnością niż na Zachodzie. Tylko u nas zawady esportu zapełniają całą wielką halę, odpowiednio podświetloną, z komentarzami na żywo i transmisją online. Nie dziwne więc, że imprezy przyciągają coraz więcej osób. Cała otoczka przypomina imprezy z ważnych meczów piłki nożnej. I wielu chce przeżyć i zobaczyć to na żywo. Tylko w 2018 roku na esporcie zarobiono ponad miliard dolarów! Nic więc dziwnego, że za takim dużym zainteresowaniem oraz pieniędzmi poszli bukmacherzy, którzy często również oferują świetne bonusy bukmacherskie na e-sport.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

E-sport to zbyt wielki biznes, aby trwał w zastoju

Według bukmacherskich prognoz sportowych, w 2022 roku wartość przychodów tego rynku może przekroczyć nawet 3 miliardy amerykańskich dolarów. Same wydarzenia w świecie gier online będą przyciągać więcej fanów niż tradycyjne rozgrywki sportowe. W dzisiejszych czasach pule nagród oferowane na największych turniejach dla graczy zbliżają się do wynagrodzeń takich sportowców jak Hamilton czy Messi. Przykładowo łączna wartość nagród w The International 9 (Dota 2) wyniosła w 2019 roku 33 miliony dolarów.

Dla porównania w tenisowym turnieju Roland Garros wyniosła około 40 milionów. Rozwój branży e-sportowej jest efektem przede wszystkim rosnącej liczbie fanów, którzy regularnie śledzą rozgrywki swoich ulubionych drużyn. Największe wydarzenia bez trudu zapełniają duże hale widowiskowe. Przykładem tego jest Intel Extreme Masters odbywający się od 2013 roku w Katowickim Spodku. Tegoroczną edycję niestety nie odwiedził nikt…. Bo z powodu zagrożenia pandemią koronawirusa wojewoda śląski zakazał odbycia się wyżej wymienionych zawodów, chociaż i tak one się odbyły – w pełni zdalnie oczywiście.

Kto wspiera zawody e-sportowe w Polsce?

Zakłady e-sportowe wspiera większość legalnych bukmacherów w Polsce. Bardzo dobrą ofertę na podobne wydarzenia znajdziemy u Fortuny, LVbet oraz STS. Ostatni wymieniony bukmacher współpracuje nawet z Polską Ligą E-sportową i dysponuje ciekawą ofertą na ESL Mistrzostwa Polski. Większość bukmacherów internetowych pozwoli nam obstawić każdy ważniejszy turniej oraz ciekawe wydarzenia w e-sporcie. Polska również jest ważnym punktem na europejskiej mapie e-sportu. W naszym kraju rozgrywa się wiele ważnych turniejów. Mnóstwo ciekawych imprez e-sportowych zaczyna się na początku lutego, marca, maja oraz września. W tych miesiącach warto być szczególnie czujnym. Pamiętajmy, że wcześniej przeanalizowane wydarzenie daje większe szanse na znalezienie ValueBeta.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Ulubiony bukmacher internetowy Polaków musi graczom oferować atrakcyjne darmowe promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Legalni bukmacherzy online

Back to top button